Štrůdl
Zobrazit aktuální program


STARŠÍ PROGRAMY:


Kliknutím na obrázek stáhnete PDF soubor s programem


Kliknutím na obrázek stáhnete PDF soubor s programem

VLČATA V NOVÉM ŠKOLNÍM ROCE 2013/2014 - První schůzky, první výprava a předávání vlčat do skautů

Dobrý den, s blížícím se začátkem nového školního roku posíláme pár důležitých informací pro rodiče

První schůzka vlčat začíná v úterý 3. září (17:00-18:30) a je společná pro všechny - včetně vlčat, která budou předávána do skautů. V podstatě se zde pravděpodobně naposledy uvidíme všichni pohromadě.

O dva dny později, ve čtvrtek 5. září (17:00-18:30) bychom rádi udělali první a poslední schůzku pro předávaná vlčata, tedy pro Rysy (zváni jsou i Lukáš s Adamem M. a Pavlem z Rysů, kteří nepřechází + Marek ze Svišťů, který ano :-)). Na této schůzce bychom se v podstatě rozloučili, zavzpomínali, a samozřejmě něco zahráli...

První výprava je hned v sobotu 7. září, kde dojde také k oficiálnímu předávání starších vlčat do skautů. Mělo by jít o hezký rituál a pěknou budoucí vzpomínku, takže bychom určitě doporučili, aby se především právě předávaná vlčata této výpravy zúčastnila. Výprava je samozřejmě určená pro všechna vlčata (a bude pravděpodobně společná i se skauty). Prosíme rodiče předávaných vlčat, aby nám potvrdili účast jejich syna na výpravě.

A ještě poslední informace k předávaným - vůdcem skautů (tedy staršího chlapeckého oddílu) je Matěj Kříž, který od nás dostane kontaktní údaje na Vás rodiče - a pravděpodobně Vás bude brzy kontaktovat sám s dalšími informacemi o tom, jak co bude probíhat (schůzky, atp.)

Následující schůzky vlčat budou opět probíhat v úterý a ve čtvrtek - v úterý od 17:00 budou mít schůzky Svišti a ve čtvrtek od 17:00 budou mít schůzky Rysové. Z kapacitních důvodů není možné mít všechny děti pouze v úterý, takže bude třeba děti rozdělit do těchto dvou družin. Zásadní změna oproti loňskému školnímu roku je ta, že Rysové už nebudou skupinkou starších dětí, ale půjde o věkový mix stejně jako u Svišťů. Abychom nemuseli sami určovat, které vlče bude kam chodit, vytvořili jsme úplně jednoduchý "hlasovací systém" a prosíme rodiče, aby sami napsali jméno a příjmení vlčete a do schůzek s úterním či čtvrtečním datumem vyplnili buď ANO (tento termín vyhovuje), NE (tento termín nevyhovuje), případně ANO v závorce (tento termín sice není ideálně, ale kdyby to jinak nešlo...) Pokud může vlče oba termíny, vyplňte ANO u obou, případně dejte (ANO) v závorce u termínu, který vyhovuje o něco méně. Kdo by se na to necítil, může napsat variantu jednoduše k nám na email a my už si tam jméno napíšeme sami. Adresu pro hlasování jste obdrželi v emailu, pokud ne, napište a my Vám ji zašleme. Mějte prosím na paměti, že pokud bude přeci jen nával na jednom termínu, nebudeme moci vyhovět všem.

V případě dotazů se na nás samozřejmě můžete kdykoliv obrátit. Přejeme hezký zbytek léta a uvidíme se v září.


LETNÍ TÁBOR SVĚTLUŠEK A VLČAT 2013

Níže si můžete stáhnout informace a další dokumenty pro letošní tábor.
Závěrečná výprava do Vlčích skal, 14. – 16. 6.

Sraz: v pátek v 17:40 u klubovny

Návrat: v neděli kolem 16:00

S sebou: 200 Kč, spacák, karimatku, hygienické potřeby, kartičky do celoroční hry, repelent, náhradní oblečení (zejména ponožky a spodní prádlo), toaletní papír, ešus, lžíci, nůž, pláštěnku, kroj nebo krojové tričko + šátek, baterku (svítící, funkční), pevnou a nepromokavou obuv (v žádném případě holiny), 1,5 l (ne menší) láhev s pitím (od soboty již bude k doplnění čaj nebo šťáva), jídlo na páteční večeři, pekařské umění maminky či hypermarketu na sobotní snídani, o které se rádi rozdělíte s ostatními (buchty, koláče, štrůdly atp.)

Pojedeme vlakem do Prosečnice, odtud nás čeká cesta max. 2 km k Vlčím skalám. Je potřeba mít vše zabalené v jednom větším batohu (krosně), ještě lépe s trochou volného místa pro další společné věci. Žádné druhé tašky a batůžky navíc. Víkend strávíme v přírodě u Vlčí rokle, budeme nocovat pod stany, budeme si také sami vařit a čeká nás závěrečné tažení na Šér-Chána.

Na tuto výpravu je třeba se předem přihlásit (z důvodu nákupu jídla a zajištění dostatečného počtu stanů a přístřešků), a to nejpozději do čtvrtka 13. června 22:00 na email kliste@kliste.net.


Kliknutím na obrázek stáhnete PDF soubor s programem

VÝPRAVA VLČAT DO HEŘMANOVA MĚSTCE (3.-5.5.2013)

Sraz: v pátek 17:40 u klubovny (odjezd v 18:02 ze zastávky U Včely, případně 18:45 z Hlavního nádraží)
Návrat: v neděli kolem 18:00

S sebou: OpenCard nebo dva lístky MHD s delší platností, 500 Kč, svačinu na cestu a večeři na pátek, pití (aspoň 1,5 l), přezůvky, pevnou turistickou obuv, teplé oblečení, pláštěnku nebo nepromokavou bundu, skautský kroj nebo triko + šátek (kdo má), věci na spaní, spacák (bez karimatky – spí se na matracích), hygienické potřeby, ručník, náhradní ponožky a spodní prádlo, malý batoh na sobotní výpravu, kartičky do celoroční hry, blok a psací potřeby, uzlovačku (kdo má). Jídelní náčiní není potřeba, vše je v kuchyňce.

Některé velké batohy, které nebudou děti potřebovat na cestu, můžeme vzít autem (hlavně menším dětem – ale ať mají malý batůžek s jídlem a pitím s sebou na cestu). Auto však musí vyrazit dříve (vlak je i s přestupy rychlejší), takže je nutné domluvit se s vedoucími a velký batoh do auta přinést v úterý nebo ve čtvrtek na schůzku Vlčat (v pátek už auto na Zbraslavi nebude).

Program: Pojedeme do Heřmanova Městce, kde se pokusíme získat další cenné posily do celoroční hry. Šér-chán totiž vlčatům připravil jedno nemilé překvapení…

Ubytování: Dům dětí a mládeže Ježkovka (www.jezkovka.cz), Heřmanův Městec (okres Chrudim). Plně vybavená klubovna s vlastním velkým areálem na okraji města.

Přihlášky: Kvůli zajištění dopravy, jídla a přizpůsobení programu prosíme o přihlášení dítěte na akci v dostatečném předstihu, nejpozději však do čtvrtečního večera. Dotazy a informace o tom, zda Vaše dítě pojede, zasílejte prosím emailem (petr@skaut.cz) nebo telefonem (725 570 677) na Petra.Kliknutím na obrázek stáhnete PDF soubor s programem
Kliknutím na obrázek stáhnete PDF soubor s programem
Klikněte na obrázek programu ke stažení ve formátu DOC (World).

Klikněte na obrázek programu ke stažení ve formátu DOC (World).

15. září 2012 - Zahajovací výprava do okolí Zbraslavi

Sraz v 10:00 u klubovny, návrat do 15:30 tamtéž.
S sebou: Oblečení dle počasí, vhodnou obuv, svačinu a pití, pláštěnku, papír, tužku a skautský šátek (kdo má).
Pokusíme se po okolí Zbraslavi najít nějaké zajímavé stopy o našich družinách - Svištích i Rysech.
Výprava je společná pro obě družiny.Klikněte na obrázek programu ke stažení ve formátu DOC (World).
Informace pro rodiče - 8/2012

Jak jsme Vás již informovali před začátkem prázdnin, od nového školního roku budou vlčata dělena do dvou družin - mladších a starších. K myšlence rozdělení nás vedl především vysoký počet dětí a poměrně výrazná věková odlišnost. Ještě než nám léto skončí, posíláme bližší informace o tom, jak budou vypadat schůzky od září letošního roku a kdo z dětí spadá do kategorie vlčat starších.

První schůzka se uskuteční v úterý 11.9 v 17:00 a bude společná pro všechny. Od následujícího týdne budou již vlčata rozdělena do dvou schůzek, a to následovně:
 • Úterý od 18.9 17:00 - 18:30 družina mladších vlčat (Svišti)
 • čtvrtek od 20.9 17:00 - 18:30 družina starších vlčat (Rysové)
Obě družiny budou nadále spadat pod 84. oddíl vlčat vedený Klíštětem.

Družiny budou mít svoje schůzky tématicky i programově shodně zaměřené, nicméně budou vedeny s ohledem na věk dětí. Zkrátka starší už mohou hrát složitější hry a i téma schůzky jim může být podáváno pro ně zajímavější formou. Odlišné bude také řešení vlčků či stezek. Většina chystaných výprav bude společná, pro starší máme v plánu nějaké výpravy navíc. Dovoluji si také upozornit, že počínaje zářím budou schůzky opět trvat hodinu a půl a končí tedy v 18:30.

Vlčata, kterých se týká přesun do starší družiny Rysů, jsou následující:
 • Dominik Doležal
 • Marek Feik
 • Tomáš Chrt
 • Martin Sedmera
 • Michael Kaplan
 • Tomáš Horský
 • Lukáš Jager
 • Samuel Piekar
 • Vilda Hanek
 • Vojta Ondruška
 • Adam Mařík
 • Vojta Labuť
 • Kryštof Wagner
 • Martin Vondra
 • Tomáš Pergner
 • Lukáš Bárta
 • Ivan Baxa


Pokud by někomu čtvrteční termín z vážných důvodů nevyhovoval, můžeme konkrétní případy samozřejmě řešit individuálně. Jak již bylo řečeno, starší vlče v úterním termínu je snesitelnější, než opačná varianta, tedy výrazně mladší vlče na čtvrtečním.

Veškeré dotazy k organizaci, schůzkám a rozdělení vlčat můžete směřovat na mě. Při čekání na odpověď prosím o trpělivost, do 25.8 jsem na dovolené.

S pozdravem Klíště - Ondřej Šlocar, vedoucí Vlčat - 605488444

Stránky vlčat vytvořil Ondřej Zubr Rada